مرجع مهندسی پزشکی ایران

بطری هوشمند که آب را تصفیه و گندزدایی می‌کند

بطری هوشمند که آب را تصفیه و گندزدایی می‌کند بطری CrazyCap، نوعی بطری هوشمند است که قادر است با انتشار امواج ...

بطری هوشمند که آب را تصفیه و گندزدایی می‌کند


بطری CrazyCap، نوعی بطری هوشمند است که قادر است با انتشار امواج فرابنفش توسط درب خود، آب را تصفیه و گندزدایی کند. این بطری توسط کمپانی Microlyscs واقع در میامی آمریکا در سه اندازه مختلف ساخته شده است.

بطری هوشمند که آب را تصفیه و گندزدایی می‌کند

بطری CrazyCap به گونه‌ای طراحی شده است که درب آن با تابش امواج فرابنفش به آب درون بطری، به طور مداوم میکروب‌ها را می‌کشد. این فناوری می‌تواند برای تصفیه آب نیز استفاده شود.

هنگامی که کاربر بخواهد قابلیت تصفیه آب را فعال کند، می‌تواند حسگر لمسی روی درب بطری را دو بار لمس کند و در مواردی که بخواهد آبی را که از منابع کمتر قابل اعتماد مانند دریاچه‌ها یا رودخانه‌ها برداشته، استفاده کند، باید پنج بار این حسگر را لمس کند. این کار باعث می‌شود که اشعه فرابنفش به مدت طولانی‌تری به آب بتابد و آن را گندزدایی کند. علاوه بر این، اشعه فرابنفش در طول روز به طور خودکار هر دو ساعت یک بار به مدت 20 ثانیه به داخل بطری می‌تابد.

بطری CrazyCap

قرار گرفتن آب بطری در معرض اشعه فرابنفش می‌تواند تا 99.99 درصد از باکتری‌ها، ویروس‌ها، کپک و قارچ یا جلبک موجود در آب را از بین ببرد.

بطری CrazyCap

با توجه به اظهارات کمپانی سازنده، یک بار شارژ کامل باتری این دستگاه برای تصفیه 45 لیتر آب لوله‌کشی یا 18 لیتر آب تصفیه نشده دریاچه‌ها و رودخانه‌ها کافی است. حلقه نور رنگی در بالای درب بطری، نشان‌دهنده میزان شارژ باتری آن است.


 


 

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل