مرجع مهندسی پزشکی ایران

با کاشت ایمپلنت در بدن توانایی راه رفتن به افراد معلول بازگردانده شد

با کاشت ایمپلنت در بدن توانایی راه رفتن به افراد معلول بازگردانده شد   دانش پژوهان آلمانی یک دستگاه ...

با کاشت ایمپلنت در بدن توانایی راه رفتن به افراد معلول بازگردانده شد

 

دانش پژوهان آلمانی یک دستگاه الکترونیکی (ایمپلنت) ساخته اند که توانایی راه رفتن را به چهار فرد معلول بازگردانده است.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ این دستگاه توسط شرکت "اوتوبوک" برای کمک به قربانیان سکته مغزی یا ضایعات مغزی که سیستم اعصابشان آسیب دیده طراحی شده است.

بیماری که این دستگاه در ماه جولای در بدنش کاشته شد ، توانست هفته جاری راه برود.

او یک زن است که در دهه بیست سالگی اش پس از یک تصادف جاده ای دچار آسیب مغزی شد و توانایی راه رفتن را از دست داد. زندگی وی اکنون به واسطه فناوری تغییر کرده است.

دکتر "مایکل جو آن"  مجری این طرح گفت: یکی از چهار بیمار ما توانست سال ها پس از سکته مغزی اش به کارش بازگردد. او نمی توانست به تنهایی به سرکار برود اما اکنون این توان را بازیافته است.این دستگاه که ActiGait نام دارد ، در حال حاضر فقط در یک کلینیک خصوصی در دسترس است اما محققان امیدوارند این دستگاه به زودی در دسترس سایرین نیز قرار بگیرد.

قربانیان سکته و آسیب های مغزی اغلب توانایی راه رفتن را از دست می دهند ؛ چرا که سیگنال های عصبی دیگر به پاها نمی رسد. با کاشت یک شبیه ساز الکترونیکی به قسمت بالایی ران ، سیگنال ها از طریق یک سیم زیر پوستی به ماهیچه های ساق پا ارسال می شوند.در این روش یک رایانه کوچک بر روی کمر ، سیگنال های رادیویی را از طریق یک آنتن خارجی به شبیه ساز می فرستد. این شبیه ساز جریان برق را به ماهیچه ساق پا که الکترودی در آن قرار داده شده ، فرستد.

این مدار با یک کلید کوچک که بر روی کفش کاربر قرار می گیرد ، کامل می شود. این کلید در واقع برای اطمینان از این است که پاها با شدت زیاد به زمین برخورد نکند.

این کلید همچنین به شبیه ساز کمک می کند بداند چه زمانی شوک دیگری به ماهیچه ساق پا وارد کند.

بیماران با در نظر گرفتن تنظیمات ، شبیه ساز عصبی را کنترل می کنند. آن ها معمولا توانستند طی دو هفته پس از جراحی راه بروند.

انرژی مورد نیاز این ایمپلنت توسط یک باتری قابل شارژ خارجی تأمین می شود. این ایمپلنت دست کم 10 سال دوام دارد در حالی که باتری های خارجی آن برای کنترل دستگاه و کلید پا هر دو سال یک بار نیازمند شارژ هستند.

پزشکان معتقدند ActiGait می تواند به بیماران مبتلا به ام اس که مجبور به استفاده از صندلی چرخدار هستند ، کمک کند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

کلمات کلیدی: biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور ، پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی ، اخبار و تازه های مهندسی پزشکی ، مقالات مهندسی پزشکی ، آموزش مهندسی پزشکی ، دانلود کتاب های مهندسی پزشکی ، دانلود جزوه های مهندسی پزشکی ، دانلود نمونه سوالات امتحانی مهندسی پزشکی ، ایمپلنت ، معلولان ، توانایی حرکت ، مغز ، سکته مغزی ، ActiGait

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل