پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی

تحولی در پزشکی از راه دور با فناوری جدید

آشنایی با تجهیزات پزشکی,اخبار مهندسی پزشکی,پزشکی از راه دور,تله مدیسین,معاینه عمومی,گجت,فناوری پزشکی,

تحولی در پزشکی از راه دور با فناوری جدید کمپانی آمریکایی Tyto Care که در زمینه خدمات پزشکی از راه دور فعالیت دارد، اخیراً فناوری جدیدی را ارائه کرده است که به افراد این امکان را می‌دهد تا در منز

تحولی در پزشکی از راه دور با فناوری جدید


کمپانی آمریکایی Tyto Care که در زمینه خدمات پزشکی از راه دور فعالیت دارد، اخیراً فناوری جدیدی را ارائه کرده است که به افراد این امکان را می‌دهد تا در منزل، اقدام به انجام معاینات پزشکی نمایند.

تحولی در پزشکی از راه دور با فناوری جدید

این فناوری فراتر از تماس تصویری متداول در پزشکی از راه دور است و افراد را قادر می‌سازد تا معاینه پزشکی خود را در منزل با استفاده از یک دوربین، گوشی پزشکی، اتوسکوپ، دماسنج و آبسلانگ مخصوص انجام دهند.

این فناوری با برقراری ارتباط بین بیمار و پزشک از طریق اپلیکیشن TytoApp بر روی گوشی موبایل یا تبلت کار می‌کند. هنگامی که تماس تصویری برقرار می‌شود، پزشک علائم بیمار را ارزیابی و بیمار را راهنمایی می‌کند تا با استفاده از ابزارهای مذکور، معاینه اولیه را انجام دهد.

گجت TytoCare

بیمار می‌تواند میزان ضربان قلب و دمای بدن خود را اندازه‌گیری کند و همچنین صدای قلب و ریه و نیز تصاویری از گوش، گلو و پوست خود را ثبت کند. بر اساس علائم و یافته‌های معاینه فیزیکی، پزشک می‌تواند درمان‌های لازم و داروهای مناسب را تجویز کند.

این ابزار بسیار سبک و قابل حمل است و استفاده از آن نیز تنها به اتصال به اینترنت و اپلیکیشن TytoApp نیاز دارد.