زمان جاری : یکشنبه 06 آذر 1401 - 9:23 قبل از ظهر
نام کاربری : رمز عبور : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام دوست گرامی ؛
برای مشاهده انجمن با امکانات کامل ، می بايست
ثـبـت نـام کـنـیـد یا وارد شـویـد


کاربر گرامی کاربر گرامی ؛تعداد بازدید 62
نویسنده پیام
nasimpan77 آفلاین

ارسال‌ها : 256
عضویت: 3 /4 /1399
چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین

یکشنبه 23 مرداد 1401 - 09:25
ارسال پیام خصوصی نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
knowledgeresearcher آفلاین
ارسال‌ها : 5
عضویت: 2 /4 /1401

پاسخ : 1 RE چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین

سوالات متداول در مورد مهاجرت به کشور چین

1- شرایط اخذ ویزای کار چین چیست؟
متقاضی اخذ ویزای کار چین باید در حرفه و کار خود دارای تخصص ویژه باشد. از دیگر شرایط مهم برای این منظور نداشتن سابقه کیفری متقاضی و داشتن پاسپورت معتبر می باشد. مجوز استخدام متقاضی خارجی را وزارت کار چین صادر می کند و کارفرما باید برای استخدام متقاضی خارجی این مجوز را اخذ کند. کارفرما مدارک متقاضی را به اداره بازرگانی چین ارسال می کند. از جمله مدارک ارسال شده می توان مدارک تحصیلی متقاضی و نامه قصد اشتغال در کشور چین را نام برد. اداره بازرگانی کشور چین مجوز استخدام متقاضی خارجی را برای یک منطقه مشخص صادر می کند.
این قرارداد کاری برای ۵ سال اعتبار دارد. به طور کلی متقاضی پس از ۵ سال کار و فعالیت و زندگی در این کشور می تواند اقمت دائم این کشور را اخذ کند. ویزای نوع Z را متقاضیانی می توانند اخذ کنند که مدت اقامت آن ها در این کشور بیشتر از ۶ ماه و به منظور کاری و اشتغال باشد. متقاضیان کار برای دریافت ویزای کار چین به دو روش می توانند عمل کنند: روش اول استخدام کاری و نامه تائید خارجی و روش دوم دعوت نامه ویزای نوع Z می باشد.ویزای کاری که سفارت های خارج از کشور چین صادر می کنند، ویزای یک بار ورود است و تا یک ماه پس از ورود متقاضی به کشور چین معتبر است.
متقاضی در طی این یک ماه باید درخواست اقامت خود را ارائه دهد. متقاضیان اخذ اقامت کشور چین با لحاظ شرایطی می توانند از طریق کار در این کشور اقامت این کشور را دریافت کند: متقاضی که به مدت ۳ سال در یک شرکت معتبر در حال فعالیت و کسب و کار باشد، می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند. متقاضی که به مدت ۴ سال به طور مداوم و پیوسته در شهر شانگهای چین کار کرده باشد و از هر سال مدت ۶ ماه را در این شهر اقامت داشته باشد. این متقاضی در صورتی می تواند اقامت کشور چین را اخذ کند که درآمد وی بیشتر از ۶۰۰.۰۰۰ یوان باشد و مالیات ۱۲۰.۰۰۰ یوان خود را پرداخت کرده باشد.
2- آیا متقاضی اخذ اقامت کشور چین از طریق تحصیل می تواند اقامت این کشور را اخذ کند؟
متقاضیان اخذ اقامت کشور چین از طریق تحصیل در این کشور می توانند زمینه لازم برای اخذ اقامت این کشور را فراهم کنند. در کشور چین تحصیل رایگان وجود ندارد و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل می باشد. اما دانشجویان با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و همچنین اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی مجاز به کار هفتگی از ۱۰ تا ۳۰ ساعت می باشند.
دانشجویان پس از فارغ تحصیلی در چین می توانند برای اخذ اقامت این کشور به کار و اشتغال بپردازند و با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. همان طور که قبلا ذکر شد، صرفا تحصیل در چین موجب اخذ اقامت این کشور نمی شود. اما دانشجویان با تجربه و مهارت کاری کسب شده در دوران دانشجویی به واسطه اشتغال دانشجویی می توانند زمینه لازم را در اشتغال پس از فارغ تحصیلی فراهم کنند. دانشجویان از روش های دیگر مانند ازدواج با تبعه چین، سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز اقامت این کشور را اخذ کنند.
3- شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین چیست؟
پایین بودن هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی و اهمیت دانشگاه های کشور چین موجب شده است تا متقاضیان فراوانی از سرتاسر جهان برای تحصیل در این رشته ها در چین روانه این کشور شوند. مهم ترین موردی که موجب ترغیب متقاضیان به تحصیل در این دو رشته در کشور چین می شود، این است که متقاضیان الزامی به شرکت در آزمون ورودی و یا شرکت در دوره پیش پزشکی مانند دوره پیش پزشکی پاتفک روسیه ندارند.
متقاضی به منظور تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی چین نیازمند دو مدرک مهم می باشند: مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶. طول مدت تحصیل در این دو رشته در حدود ۵ تا ۶ سال می باشد. از آن جا که دانشجویان پس از تمام شدن دوره آموزشی باید دوران کارآموزی خود را در بیمارستان ها و درمانگاه های کشور چین بگذرانند، مهارت و تسلط به زبان چینی حائز اهمیت می باشد.
تحصیل پزشکی در چین با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

4- متقاضی به چه روش های می تواند در کشور چین سرمایه گذاری کند؟
سرمایه گذار باید در حدود ۵۰۰.۰۰۰ دلار در صنایع دولتی سرمایه گذاری کند. صنایع دولتی منظور آن صنایعی است که مورد نظر کشور چین می باشد و فهرست وار در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار دارد سرمایه گذار باید بیش از ۵۰۰.۰۰۰ دلار در نواحی غربی و مناطق کمتر توسعه یافته و محروم این کشور سرمایه گذاری کند.
هدف از این نوع سرمایه گذاری کمک به توسعه این مناطق و پایین آوردن درصد محرومیت مناطق محروم و دورافتاده کشور چین می باشد سرمایه گذار باید در نواحی مرکزی کشور چین در حدود یک میلیون دلار هزینه کند سرمایه گذار باید در منطقه و شهر کشور چین در حدود ۲ میلیون دلار سرمایه گذاری کند. سرمایه گذار باید این نکته را نیز در نظر بگیرد که مالکیت صدردصد در این کشور وجود ندارد. به طور کلی قوانین مالکیتی در کشور چین به نفع سرمایه گذاران خارجی نمی باشد.

مهاجرت به چین با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

چهارشنبه 23 شهریور 1401 - 09:29
ارسال پیام خصوصی نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش (تازه سازی) صفحه نیست ، برای این کار روی تازه سازی پاسخ ها کلیک نمایید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین | پیوند سایتی RSS | بازگشت به بالا