زمان جاری : دوشنبه 14 اسفند 1402 - 1:08 بعد از ظهر
نام کاربری : رمز عبور : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام دوست گرامی ؛
برای مشاهده انجمن با امکانات کامل ، می بايست
ثـبـت نـام کـنـیـد یا وارد شـویـد


کاربر گرامی کاربر گرامی ؛تعداد بازدید 1914
نویسنده پیام
bashtar آفلاین

ارسال‌ها : 16
عضویت: 5 /8 /1400
بهترين کتاب دعا نويسي کدام است معرفی کنید
بهترين کتاب دعا نويسي کدام است خداوند سبحان روح را جزء بدن انسان قرار داده سپس بدن بیمار می شود و در دنیا پزشکان و حکیمان برای معالجه آن هستند و همچنین آخرت. و تغذيه نفس و شفاى آن فقط ذكر مكرر خداوند متعال است، خداوند متعال با اشاره به اين امر عظيم فرموده است:ذکر کلمه ای عربی است که در لغت به معنای به خاطر سپردن، به یاد آوردن، بارها و بارها یادآوری، تکرار چیزی و حفظ با قلب و زبان است، یعنی بنده در همه حال و در هر حال.بهترين کتاب دعا نويسي کدام است در حال نشستن و دراز کشیدن، خدای واقعی خود را یاد کن و هرگز یاد او را فراموش نکن. یاد خدا اصل هر عبادتی است، هدف از خلقت همه جن و انس عبادت خداست و هدف از همه عبادت ها یاد خداست، هر گاه کار نیکی انجام دهد هدفش است. و هدف فقط رسیدن به رضای الهی است، بنابراین یاد خدا پله ای برای رضای الهی می شود. با توجه به این اهمیت، یاد خدا در قرآن و سنت مورد تأکید قرار گرفته است. یاد خدا اولین شرط محبت است: این طبیعت انسان است که همیشه چیزی را به یاد می آورد که عمیقاً به آن وابسته است و هرگز حاضر نیست آن را فراموش کند. کتاب در دست بررسی دعا در شریعت اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است و مفهوم دعا در همه شریعت و ادیان وجود داشته است و تنها دعا از چنان قدرتی برخوردار است که می تواند سرنوشت را تغییر دهد. دعا، عبادتی است که انسان در هر لحظه می تواند آن را انجام دهد و حاجت خود را از خالق و خالق خود خداوند سبحان برآورده کند. این ادعیه قرآنی بیانگر کلماتی است که برگزیده ترین بندگان خدا به کار می بردند و آنچه را که از آنها طلب می کردند. شیوه زیبایی که قرآن دعای پیامبران را بیان کرده است در هیچ یک از کتب آسمانی نیامده است. یکی از موارد نادر این دعاها این است که بهترین مصادیق عملی و اتفاقی از انواع حاجات برای راهنمایی ما ارائه شده است.درخواست از خدای سبحان کار بزرگی است و بسیار مورد رضایت خداست، تو را در جهنم می اندازم، اما مراد در اینجا دعاست،بهترين کتاب دعا نويسي کدام است اگر دعا نشد وارد تکبر می شوند. دعای بعد از نماز واجب در احادیثی ثابت شده است، ولی یک حدیث صحیح در این مورد نقل نشده است، سنت دعایی هم نبوده است، همچنین پس از هر نماز واجب، امام باید نماز خود را بلند کند. دست و دعا و مأموم آمین آمین بگوید موضوع دعا در کتاب آمده است دعا کی است چگونه باید پرسید؟بسم الله الرحمن الرحیم و امام کائنات خاتم النبین حضرت محمد(ص) کار خود را با این کلمه مبارک شروع می کرد و هر مسلمانی را نیز سفارش می کرد که کار خود را با این کلمه شروع کند. کتاب مورد بررسی «بسم الله الدعا، الدعوه الشفاء» نوشته محترمه ام عبدالمنیب است که در آن به بیان اهمیت و وفاداری این سخنرانی افتتاحیه و ارتباط آن با قلب و روح یک مسلمان پرداخته است. و معنای لغوی آن به صورت بسیار آسان ارائه شده است. خداوند تلاش آنان را مایه خیرات و مایه رستگاری در آخرت قرار دهد (آمین).
از نظر شرع، سحر و آزار مردم با کمک جن با علم غیبی نه تنها گناه کبیره است، بلکه عملی شنیع است که انسان را از دایره اسلام خارج می کند. موضوع سحر و جادو یکی از موضوعات مهمی است که علما به آن نیاز دارند تا مردم را از خطرات چشم بد، خطرات سحر و جادو و خطرات سحر آگاه کنند و با آن رفتار شرعی داشته باشند تا افراد به اصطلاح از جادوگر استفاده کنند. برای شکستن و معالجه آن به ماموران مراجعه نکنید. کتاب مورد بررسی « درمان جادو، غول، چشم بد و سایر مشکلات » اثر ابوعدنان محمد منیر قمر (مترجم و مؤلف کتابهای بسیار ) است. خداوند متعال نویسنده دعا در شریعت اسلام جایگاه ویژه ای دارد.مفهوم دعا در همه شریعت و مذاهب وجود داشته است بهترين کتاب دعا نويسي کدام است اما در شریعت موجود مقام عبادت دائمی دارد فقط دعا دارای چنان قدرتی است که می تواند سرنوشت را تغییر دهد. دعا عبادتی است که انسان در هر لحظه می تواند آن را انجام دهد و حاجت خود را از خالق خود و پروردگار متعال برآورده کند.بسیاری از علمای برجسته در احکام و آداب نماز کتاب هایی را تدوین کرده اند. کتاب زیر «حزب الرسول» نوشته مولانا محمدصادق سیالکوتی نیز حلقه ای از همین زنجیره است که رسول نگهداری می شود. گردآورنده ابتدا ادعیه قرآنی و سپس ادعیه رحمت العلم مذکور را جمع آوری کرده است. خداوند قبول کلیه خدمات دینی نویسنده. (آمین)

پنجشنبه 21 بهمن 1400 - 14:37
ارسال پیام خصوصی نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش (تازه سازی) صفحه نیست ، برای این کار روی تازه سازی پاسخ ها کلیک نمایید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | بهترين کتاب دعا نويسي کدام است معرفی کنید | پیوند سایتی RSS | بازگشت به بالا